Şahmaran’ın Öfkesi Nathaniel Fludd – Fantastik Yaratıklar Uzmanı (İkinci Kitap) Kitap Özeti

 

“Şahmaran’ın Öfkesi
Nathaniel Fludd – Fantastik Yaratıklar Uzmanı (İkinci Kitap)” isimli 156 sayfa dır ; R. L. La Fevers tarafından yazılmış ve GÜNÇE yayınevinin 11.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir Fantastik Yaratıklar Uzmanı’nın çırağı olmak hiç kolay değil, Nathaniel şimdi de ölümcül bakışları ve nefesi zehirli Şahmaran’ın peşinde.
Serinin birinci kitabı Fantastik Yaratıklar Uzmanı 1: Anka’nın Uçuşu kitabında Maceracı Fludd ailesinin en küçük üyesi 10 yaşındaki Nathaniel Fluddile tanışmış, kahramanımızın heyecan dolu dünyasına adım atmıştık. Öksüz ve yetim kalan içine kapanık Nate “Yaratık Uzmanı” olarak yetiştirilmek üzere kendini Phil Hala’nın yanında çırak olarak bulmuş ve birbirinden ilginç maceralar yaşamaya başlamıştı. Şimdi kahramanımız Nate’in maceraları Fantastik Yaratıklar Uzmanı 2: Şahmaran’ın Öfkesi kitabı ile kaldığı yerden devam ediyor.
Nate bu kez Phil Hala ve evcil gremlini Yağıltı ile birlikte, yüzyıllardır ayrılmadığı mağarasından ansızın yok olan Şahmaran’ı bulma göreviyle nefes kesen olayların içine sürükleniyor. Ölümcül bakışları ve zehirli nefesi ile çok tehlikeli bir yaratık olan Şahmaran’ı bulmalı ve bölgede yaşayan Dhugani halkına yardım etmeliler. Bakalım kahramanlarımız neler yaşayacak?
 Gördüğünüz gibi, çıraklık dönemindeki bir Yaratık Uzmanı için dinlenmeye vakit yok!
R. L. La Fevers
Robin Lorraine LaFevers, Kaliforniya’da doğmuş Amerikalı bir çocuk kitabı yazarıdır. Eski tozlu kitap rafları, bir grup erkek kardeş ve bir keçi, tavuk, sincap, yavru karıncayiyen gibi çok çeşitli evcil hayvanlarla çevrili bir yerde büyüdü. Genç okuyucular için on dörtten fazla kitabı bulunan yazar bugün ailesiyle birlikte Güney Kaliforniya’da yaşıyor ve zamanını hayal kurarak, hikayeler uydurarak ve eski unutulmuş metinlerde yuvarlanarak geçiriyor. Artık egzotik bir evcil hayvanı olmamasına rağmen, arka verandasını ziyaret eden rakunlar, penceresine uluyan çakallar ve tepesinde yükselen şahinler var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to top